Kültür Taşı


Arkhestone; Kültür Taşı,Dekoratif taş çimento esaslı olup, doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilen duvar kaplama malzemesidir. İçerisinde pigment, renklendirici, çimento, katkı maddesi bulunmaktadır. Tüm iç mimari ve Dış cephe projelerinizde kullanabileceğiniz bu ürün dekoratif amaçlı olarak iç ve dış mekanlarınız da dekoratif kültür tuğlası kaplama olarak kullanılmaktadır. Tüm ısı yalıtım malzemelerinin üzerine rahatlıkla uygulama yapılabilmektedir. Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Güzellik Merkezi, Kuaför, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur. Kültür Taşı, Dekoratif taş ve çeşitleri ile ilgili bizi arayınız…
KÜLTÜR TAŞI MODELLERİ
Proje bazlı fiyat ve kültür taşı uygulaması için iletişime geçiniz.

Kültür Taşı

Kültür taşı imalatı beton esaslı bir dekorasyon malzemesidir. 1'er metrekare kutular halinde son kullanıcıya teslim edilmekte olan dekoratif kültür taşı ortalama m2 ağırlığı 45-50 kg civarındadır. Mimar ve iç mimarlar tarafından en çok tercih edilen duvar dekorasyon malzemesi olan kültür taşı Türkiye pazarına 2000 li senelerden sonra gelmiştir. Kimi zaman bir mağazanın vitrinini süslemekte olan kültür taşı, Villa cephe kaplaması olarak ta karşımıza çıkmaktadır. Hepimizin hayalidir taş duvar kaplama yapılmış bir Villa'da oturmak. Cafe'de arkadaşlarımızla sohbet ederken yaslandığımız duvar kaplaması gerçekçiliği sayesinde doğal taş duvar sanılmaktadır.
Şimdi bu duvar dekorasyonu kaplama malzemesi olan kültür taşı nedir? Birazda ondan bahsedelim...

Kültür Taşı nedir?

Arkhestone; Kültür Taşı nedir
Kültür taşı nedir ; çimento esaslı olup, doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilen duvar kaplama malzemesidir. İçerisinde pigment, renklendirici, çimento, katkı maddesi bulunmaktadır. Doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilen kültür taşı imalatı sanıldığı kadar basit değildir. Doğanın vermiş olduğu nimetlerden birisi olarak sayılan doğal taş tozu haline getirilir. Çimento, esas olarak, doğal kalker taşları ve kil karışımının yüksek sıcaklıkta ısıtıldıktan sonra öğütülmesi ile elde edilen hidrolik bir bağlayıcı malzeme olarak tanımlanır. Hidrolik bağlayıcı maddeler, su ile reaksiyonu sonucu sert bir kütle oluşturduktan sonra su içerisinde dağılmayan, sertliğini ve mukavemetini muhafaza eden veya artıran bağlayıcı maddelerdir.
Çimento ile harç ve beton gibi çimentolu ürünler insanoğlunun geçmişte en fazla kullandığı ve gelecekte en fazla kullanacağı yapı malzemesi olmakla beraber aynı zamanda en fazla küçümsenen ve özellikleri en az bilinen malzemelerdir. Belki de bunun nedeni ilk bakıştaki basit görünümleri ve kolay sanılan üretimleridir. Kültür taşı üretiminde olmazsa olmazı iyi bir çimentodur. İyi bir Kültür taşı nedir sorusunun cevabı içeriğinde gizlidir.
Kültür taşı 2. ham maddesi kumdur. Kum; silisli kütlelerin, doğal taşların, doğal etkenlerle parçalanarak ufalanmasından ya da doğal taş yani kayaların parçalanmasıyla oluşan, genellikle kuvars esaslı granüllü malzemedir. Kültür taşı üretiminde kullanılacak kum hassas bir şekilde seçilmelidir. İçeriğinde kireç barınmamalı aksi takdirde üretilen kültür taşı zamanla terleme yaptıkça kusacaktır. Kültür taşı kullanılan ham maddeler gereği su emme oranı yüksek yapı malzemeleridir. Kum ve çimento ile üretilen kültür taşı dış mekanlarda hava şartlarına maruz kaldıkça suyu emecek ve bahar aylarında emilen su terleme yaparak dışa vuracaktır.
Kültür taşı üretiminde kullanılan boya pigmentleri toz halinde çimento ve diğer ham madde karışımlarıyla karıştırılır. Kültür taşı üretiminde kullanılan boya pigmentleri belli reçetelerle çimento ve kum ile harmanlanır.

Kültür Taşı Hakkında

Türkiye' de kültür taşı 2000' li senelerin başlarında karşımıza çıkmıştır. Kültür taşı, dekoratif taş ya da doğal taş olarak ta adlandırılmaktadır. Bahçe duvarlarında, şömine duvarlarında vb. alanlarda sıklıkla karşımıza çıkan taş duvar kaplama ile dekorasyon anlayışınızın değiştirebilirsiniz. Görsellik açısından doğal taşlardan hiç bir farkı olmayan kültür taşı, taş duvar kaplama malzemelerinde aranan bir yapı malzemesi olmuştur. Kültür taşı uygulaması İç ve dış cephe kaplama, cafe, restorant duvar kaplaması ve Tv ünitesi arkasına dekorasyon olarak en çok tercih edilen yapı malzemesidir.

Kültür taşı modelleri ve farklı dokularıyla kafeterya duvarları, lokanta duvarları, otel duvarları, hastane duvarları, okul duvarları, bahçe duvarları, şömine, tv ünitesi arkası, dış cephe taş kaplama gibi her türlü mekanlarda kullanarak ortama sıcak bir hava katabilirsiniz. Kültür taşı modelleri renkleri solma yapmaz. Taş duvar kaplaması ile dekore edilmiş duvarlarınızda, eskitme taş duvar esintisinin içerisinde nostaljik dokularıyla, farklı ton ve renklerle üretilen dekoratif kültür taşı modellerinde seçim yaparken iç dekorasyonda kullanılan görsel materyallere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kültür Taşı metrekare fiyatı


Arkhestone; Kültür taşı uygulaması ile ilgili öncelikle yapılacak yüzey ve uygulama alanı keşfi yapılması gerekmektedir. Kültür taşı uygulama yapılacak alan belirlenirken mekanın genişliği ve uygulama yapılacak alanın içerisindeki dekorasyonda göz önünde bulundurulmalıdır.Kültür Taşı metrekare fiyatı ortalama olarak 170 TL ile 220 TL arasında değişmektedir. Doğal taş duvar kaplamalarına kıyasla kültür taşı metrekare fiyatları daha ekonomiktir. Doğal taş duvar uygulamasına kıyasla kültür taşı fiyatları uygulama kolaylığı da günümüz şartlarına göre önemli bir unsurdur.

Kültür Taşı m2 fiyatı


Kültür taşı m2 fiyatını hesaplarken uygulamada oluşabilecek fire payı da hesaplanması gerekmektedir. Yığma olarak yapılacak olan kültür taşı firesi ortalama olarak % 10-15 civarında olacaktır. Kültür taşı paketleme işlemi yapılırken 1,5 cm derz boşluğu hesaplanarak kutulama yapıldığını bilmenizi isteriz. Kültür taşı m2 fiyatı kutu ağırlığı ortalama olarak 45-50 kg civarındadır. Kültür taşı ile iç dekorasyonunuz da tv ünitesi arkasına taş duvar kaplama uygulaması evinizin ya da iç dekorasyonunuz da değer katacaktır.

Kültür taşı ürünleri ile ilgili İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa yakası olarak hizmet vermekteyiz. İstanbul dışı bölgeler için ürün yönlendirme yapılmakta olup, ambar ya da kargo anlaşmalarımızdan faydalanabilirsiniz.

Kültür Taşı Uygulama


Kültür Taşı ; ekonomik, hafif, harika görünüyor ve doğada bulunan kesme taş gibi görünen kültür taşı ev, villa, iş yeri, ofis, mağaza, cafe, projelerinde kullanabileceğiniz en çok yönlü ürünlerden biridir. Dış mekan cephe kaplaması, şömineler ve hatta yer döşemeleri için hem içeride hem de dışarıda kullanılabilir. Kültür taşı uygulaması, çok az hazırlık gerektiren kolay bir işlemdir. Aynı şekilde, bitmiş yüzeyin çok az bakıma ihtiyacı vardır.

Kültür Taşı Uygulama


Kültür taşı uygulaması için öncelikle çalışacağınız alanı ölçerek başlayın. Ardından kültür taşı uygulaması yapılacak alanınızın m2 sine uygun yapıştırıcı ve derz temin etmeniz gerekmektedir. Öncelikle kullanacağınız kültür taşını seçmeden üzerinde kültür taşı uygulaması yapılacak yüzeyin hazırlanması gerekmektedir. Bu, son dokunuşlarla hazır olduğunuzda kültür taşı uygulamasına başlayabilirsiniz.

Duvar dekorasyonunu da bir yenilik yapmak istiyorsunuz ? Sıradanlıktan uzak ve iç mimari dekorasyonunuz da kültür taşı uygulaması yapmaya karar verdiniz. Yapılacak olan kültür taşı uygulaması ile ilgili hiçbir fikriniz ve tecrübeniz yok. O zaman Kültür taşı uygulaması ile ilgili tecrübeli kişilerden yardım almanız gerekmektedir. Kültür Taşı uygulaması iç ve dış mekan taş duvar kaplaması konusunda 15 senelik tecrübemizle hizmet verdiğimiz referanslarımızla en iyi tasarım ve dekorasyon bilgilerimizle Arkhestone Duvar Kaplamaları olarak bu konudaki tecrübelerimizi size aktarabiliriz.

Kültür Taşı ;Tüm konut, villa, idari, kamu, banka, okul, kolej, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Alışveriş Merkezi, Otel, Kafe, Pastane, Bar, Gece Kulübü, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Kuaför, Güzellik Merkezi, Ofis, Büro, iş yerlerinde, tatil köylerinde, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında kullanılan kültür taşı uygulaması ile farklı ambianslar tasarlayıp ortamı sıcak bir hale dönüştürebilirsiniz.

Kültür Taşı Modelleri


İç ve dış mekanlarınızla rahatlıkla kullanabileceğiniz kültür taşı 7 farklı doku ve 4 renk le üretilmektedir. Artpietra Kültür taşı modelleri Artpietra Amorfo, Artpietra Pizzara, Artpietra Rosa, Artpietra Corte, Artpietra Rio ve Artpietra adı altında üretilmektedir. Tüm kültür taşı modelleri ile duvar dekorasyonunuzu renklendirebilirsiniz. Kültür taşı modelleri arasında en çok tercih edilen kültür taşı modeli Pizzara dokumuzdur. İç mekanlarınızda Tv ünitesi arkasına ya da salonunuzda yemek odası takımınızın arkasında kültür taşı modelleri ile farklı ambianslar yaratabilirsiniz.

İç mekanlarınız da yapacağınız duvar dekorasyonu ile bütünlük sağlayacak olan ışıklandırma sistemi de yapacağınız dekorasyonda bir o kadar önemlidir. Doğru aydınlatma sistemi ile yapılacak olan kültür taşı modeli uygulaması görsellik açısından çok önemlidir. Taş duvar modelleri seçimi yaparken mutlaka aydınlatma sistemi için döşenecek olan elektrik tesisatı çalışmanızı da gözden geçirmenizde fayda var. Kalıcı olarak yapılacak olan taş duvar modelleri uygulaması yapılmadan mutlaka ve mutlaka aydınlatma tesisatı döşenmelidir.

Kültür Taşı satışı


Uygulama yapmaya karar verdikten sonra kültür taşı satışı yapılan bir mağaza ya da showroom'a giderek bu yerde uygulama yapmayı planladığınız duvar için bir seçim yapmanız gerekmektedir. Doğru ürün ve doğru bir renk seçimi yaptıktan sonra, uygulamayı yapacak ekibe istekleriniz doğrultusunda ürünleri teslim edebilirsiniz. kültür taşı satışı ile ilgili düz alanlar için m2 siparişi vermeniz gerekmektedir. Olasılık dahilinde kolon taş duvar kaplama yapılacaksa bu alanlar için mtul olarak ifade ettiğimiz köşe taşı siparişi vermeniz gerekmektedir.

Kültür Taşı satışı iç ve dış mekan taş duvar kaplaması konusunda 15 senelik tecrübemizle hizmet verdiğimiz referanslarımızla en iyi tasarım ve dekorasyon bilgilerimizle Arkhestone Duvar Kaplamaları olarak bu konudaki tecrübelerimizi size aktarabiliriz.

Kültür Taş modelleri ;Tüm konut, villa, idari, kamu, banka, okul, kolej, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Alışveriş Merkezi, Otel, Kafe, Pastane, Bar, Gece Kulübü, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Kuaför, Güzellik Merkezi, Ofis, Büro, iş yerlerinde, tatil köylerinde, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında kullanılan kültür taşı uygulaması ile farklı ambianslar tasarlayıp ortamı sıcak bir hale dönüştürebilirsiniz.
Artpietra Kültür taşı modelleri; Kültür taşı Agrilla, Kültür taşı Amorfo, Kültür taşı Pizzara, Kültür taşı Pueblo, Kültür taşı Valle, Kültür taşı Roca, Kültür taşı Montuno, Kültür taşı Corte ve Kültür taşı Rio adı altında 9 farklı doku ve renk ile üretilmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kültür taşı nedir? İçeriğindeki Materyaller nelerdir?

Kültür taşı nedir? İçeriğindeki Materyaller nelerdir?

Arkhestone®

Kültür taşı nedir; çimento esaslı olup, doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilen duvar kaplama malzemesidir. İçerisinde pigment, renklendirici, çimento, katkı maddesi bulunmaktadır. Doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilen kültür taşı imalatı sanıldığı kadar basit değildir. Doğanın vermiş olduğu nimetlerden birisi olarak sayılan doğal taş tozu haline getirilir. Çimento, esas olarak, doğal kalker taşları ve kil karışımının yüksek sıcaklıkta ısıtıldıktan sonra öğütülmesi ile elde edilen hidrolik bir bağlayıcı malzeme olarak tanımlanır. Hidrolik bağlayıcı maddeler, su ile reaksiyonu sonucu sert bir kütle oluşturduktan sonra su içerisinde dağılmayan, sertliğini ve mukavemetini muhafaza eden veya artıran bağlayıcı maddelerdir.

Çimento ile harç ve beton gibi çimentolu ürünler insanoğlunun geçmişte en fazla kullandığı ve gelecekte en fazla kullanacağı yapı malzemesi olmakla beraber aynı zamanda en fazla küçümsenen ve özellikleri en az bilinen malzemelerdir. Belki de bunun nedeni ilk bakıştaki basit görünümleri ve kolay sanılan üretimleridir. Kültür taşı üretiminde olmazsa olmazı iyi bir çimentodur. İyi bir Kültür taşı nedir sorusunun cevabı içeriğinde gizlidir. Kültür taşı 2. ham maddesi kumdur. Kum; silisli kütlelerin, doğal taşların, doğal etkenlerle parçalanarak ufalanmasından ya da doğal taş yani kayaların parçalanmasıyla oluşan, genellikle kuvars esaslı granüllü malzemedir. Kültür taşı üretiminde kullanılacak kum hassas bir şekilde seçilmelidir. İçeriğinde kireç barınmamalı aksi takdirde üretilen kültür taşı zamanla terleme yaptıkça kusacaktır. Kültür taşı kullanılan ham maddeler gereği su emme oranı yüksek yapı malzemeleridir. Kum ve çimento ile üretilen kültür taşı dış mekanlarda hava şartlarına maruz kaldıkça suyu emecek ve bahar aylarında emilen su terleme yaparak dışa vuracaktır. Kültür taşı üretiminde kullanılan boya pigmentleri toz halinde çimento ve diğer ham madde karışımlarıyla karıştırılır. Kültür taşı üretiminde kullanılan boya pigmentleri belli reçetelerle çimento ve kum ile harmanlanır.

Kültür taşı menşei nedir?

Kültür taşı menşei nedir?

Arkhestone®

Kültür taşı üretimi tasarımı ve argesi Türkiye’de dizayn edilip üretilen “Artpietra Kültür Taşı ve Tuğlası” , müşterilerinin talepleri doğrultusunda en iyi ve en çok göze hitap eden ürün dokularıyla başta Türkiye olmak üzere tüm Avrupa ve Orta Doğuya ülkelerine ihracat yapan bir firmadır. Kültür taşı üretimi konusunda Deneyimi ve tecrübesi ile sektörde daima bir numara olmayı hedeflemiş ve hedefinden sapmamıştır.

Kültür taşı m2 ağırlığı ve ölçüleri hakkında bilgi verir misiniz? Kültür taşı m2 ağırlıklıları ürünleri üründen değişiklik göstermektedir. Ortalama 1 m2 kültür taşı 45 kg/m2 gelmektedir. Köşe detayı için düşünülmüş köşe taşı mtul ağırlığı ortalama olarak 7 ila 9 kg/mtul dür.

İnsan sağlığına zararlı bir madde var mı?

İnsan sağlığına zararlı bir madde var mı?

Arkhestone®

Kültür taşı ve kültür tuğlası kansorojen madde içermez ve içeriğinde insan sağlığına zararlı hammadde bulundurmamaktadır. Doğaya ve çevreye vermiş olduğu herhangi bir zarar bulunmamaktadır.

Kültür taşı termin süresi nedir?

Kültür taşı termin süresi nedir?

Arkhestone®

Kültür taşı projenizde kullanacağınız ürün ve uygulama metrajınıza bağlı olarak stok durumu mutlaka satış temsilcilerine sorulmalıdır. Kültür taşı üretimi gerçekleşecek ise metrajınıza bağlı ortalama 1 hafta ya da 15 iş günü içerisinde teslimi gerçekleşecektir.

Kültür taşı hangi tür yüzeylerde kullanılabilir?

Kültür taşı hangi tür yüzeylerde kullanılabilir?

Arkhestone®

Kültür taşı ya da dekoratif taş duvar kaplama malzemelerini kullanmayı düşündüğünüz duvar zemini üzerinde yapılması gerekilenler;

Kültür taşı kaplanacak duvar zemini eğer alçı, alçıpan, bordex gibi bir metaryal ise, kaplama yapılacak alanda mutlaka toz, yağ ve kir gibi yapışmayı engelleyecek şartlar engellenmelidir. Tozdan arındırılmış temiz yüzeye aderans arttırıcı seffat silikon esaslı su itici kimyasal sürülmelidir.

Kültür taşı uygulanacak alan boyalı zemin ise; Kaplama yapılacak alan boyalı bir zemin ise bu alanda 1-2 cm aralıklarla çekiç yardımı ile zedeleme ve çentikleme işlemi yapılmalıdır. Bu işlemin ardından yüzey tozdan arındırılarak aderans arttırıcı astar malzemeleri ile zemin yapıştırma özelliği arttırılmalıdır.

Kültür taşı Brüt beton üzerine uygulama yapılacak ise; Beton zemin üzerine brüt beton astarı çekilerek zemin güçlendirmesi yapılması gerekmektedir.

Kültür taşı uygulaması yapılacak alanda ısı yalıtımı var ise; Xps ısı yalıtım levhaları döşenmiş olan yüzeyde dübel sayıları arttırılarak galvanizli rabitz teli uygulaması yapılması gerekmektedir. İyi bir kültür taşı uygulaması için bu işlemin ardından rabitz teli kaybolacak şekilde taraklı mala yardımı ile sıva uygulaması yapılaması gerekir. Ardından kültür taşı uygulama işlemine geçilebilir.

Not:. Sıvası yanmış ya da sıvası dökülecek olan duvar zeminlerinde önceden atılmış olan yanmış sıva sökülmeli ve tekrardan sıva çekilerek kültür taşı uygulaması yapılmalıdır.

Kültür taşı fiyatlandırma kriteri nedir?

Kültür taşı fiyatlandırma kriteri nedir?

Arkhestone®

Uygulamasını planladığınız kültür taşı duvar kaplaması için öncelikle seçilmiş olan duvarın en ve boy ölçülerini almanız gerekmektedir. En çarpı boy üzerinden çıkan kültür taşı m2 ölçü birimi üzerine ortalama olarak % 10 civarında fire payı olarak sipariş verilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde uygulamada eksik kalacaktır. Kültür taşı fiyatları uygulama yapılacak alan metrajınıza göre değişecektir. Kültür taşı gruplarında ise yine uygulama dâhil, 170,00 TL/m2 – 220,00 TL/m2 arasında değişmektedir. Kültür taşı köşe detayı uygulama fiyatları 110,00 TL/m2 – 140,00 TL/m2 arasında değişmektedir. Kültür taşı uygulaması yapılacak alandaki yüzey hazırlığı ( Astar, file, rabitz teli uygulaması ) uygulama aşamasında keşif edildiği için haricen fiyatlandırılır.

Kültür taşı uygulaması üzerine aksesuar asılabilir mi?

Kültür taşı uygulaması üzerine aksesuar asılabilir mi?

Arkhestone®

Kültür taşı uygulaması üzerine aksesuar asılabilmesi için dikkat edilmesi gerekilen unsurlar. Kültür taşı uygulaması tamamlanmış olan alanlarda derz arasından dübel atılması şartıyla dekorasyon ürünleri asılabilir. Örneğin bir plazma tv duvara dübel vasıtasıyla rahatlıkla asılabilir. Unutulmaması gerekir ki atılacak dübel uzunluğu kültür taşı kalınlığına göre hesaplanması gerekmektedir.

Dekorasyonda Kültür taşı uygulama sıralaması nedir?

Dekorasyonda Kültür taşı uygulama sıralaması nedir?

Arkhestone®

Sağlıklı bir kültür taşı uygulaması için, öncelikle zemin çözümlemesinin yapılmış olması gerekmektedir. İç mekanda kültür taşı uygulaması yapılacak ise dekorasyon yapılacak alanda ilk olarak parke uygulaması yapılmalı ya da parke yüksekliği uygulama aşamasında uygulama ekibimize paylaşılmalıdır. Kültür taşı dekoratif bir ürün olması sebebiyle işlem sırası olarak en son yapılması gereken uygulamalardan biridir.

Kültür taşının Doğal taşa kıyasla avantajları nelerdir?

Kültür taşının Doğal taşa kıyasla avantajları nelerdir?

Arkhestone®

Kültür taşı doğal taş kaplamalarına nazaran daha hafif ve ergonomik paketlerle teslim edilmektedir. Kültür taşı uygulama yapılacak yapınıza ağırlık vermeyeceğinden dış cephe kaplamalarında rahatlıkla kullanılmaktadır. Doğal taş yeryüzündeki maden ocaklarından çıkarıldığından katmandan katmana renk farklılıkları ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle kültür taşı istenilen renklerde dökümü gerçekleştiğinden uygulama tekrarı yapılmaktadır.

Kültür taşının sıklıkla kullanıldığı alanlar?

Kültür taşının sıklıkla kullanıldığı alanlar?

Arkhestone®

Kültür taşının sıklıkla kullanıldığı alanlar; Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Güzellik Merkezi, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur.

Kültür taşı istenilen renkte üretilebilir mi?

Kültür taşı istenilen renkte üretilebilir mi?

Arkhestone®

Kültür taşı istenilen renkte üretilebilir. Yalnız üretilecek miktar önemlidir. Projeniz için 1000 m2 ve üzerinde bir kültür taşı üretim yapılacak ise istenilen renk ya da renklendirme ile üretim gerçekleştirilebilir.

Kültür taşı uygulaması nasıl yapılmalı?

Kültür taşı uygulaması nasıl yapılmalı?

Arkhestone®

İç ve dış mekan kültür taşı uygulaması için farklı uygulama tarzları vardır. Örneğin iç mekanda yapılacak kültür taşı uygulaması için öncelikle mekan içerisindeki koltuk, kanepe vb. eşyaların korunması gerekmektedir. Bu korumanın ardından kültür taşı uygulaması yapılacak olan duvar yani parke zemin üzeri karton serilerek korunması gerekmektedir. Dış mekan uygulamalarında ise öncelikle iskele kurulumu ve iskele güvenliği sağlanması gerekmektedir.

Kültür taşı uygulaması kaç günde yapılır?

Kültür taşı uygulaması kaç günde yapılır?

Arkhestone®

Kültür taşı uygulaması için 1 usta günde sadece 10-15 m2 civarında uygulama yapılabilir. Eğer uygulama 1 günden evvel bitirilmek isteniyorsa birkaç ekip ile 50 m2 civarında bir uygulama teslim edilebilir.

Kültür taşı uygulaması ses ya da ısı izolasyonu özelliği var mıdır?

Kültür taşı uygulaması ses ya da ısı izolasyonu özelliği var mıdır?

Arkhestone®

Kültür taşı uygulamasının ısı izolasyon malzemesi olmadığını fakat duvar yüzeyinde bir kaplama ürün olması sebebiyle az da olsa ısı ve ses izolasyonu görevi görebileceğini belirtebiliriz. Kültür taşı uygulaması yapılacak alan nem, rutubet alan bir bölge ise öncelikle bu alan sürme izolasyon malzemesi kimyasalları ile duvarın ön ve arka yüzeyinin izolasyonunun sağlanması gerekmektedir. Ardından kültür taşı uygulaması güvenle uygulanabilir.

Kültür taşı bakteri üretir mi?

Kültür taşı bakteri üretir mi?

Arkhestone®

Kültür taşı uygulaması bakteri üretmez. Uygulaması yapılmış alanlarda oluşabilecek bakteri ve böceklenme dış etkenler göz önünde bulundurulmalıdır.

Kültür taşı boyanabilir mi?

Kültür taşı boyanabilir mi?

Arkhestone®

Kültür taşı ürünlerinin yüzeyleri boyanabilir yapıdadır. Su bazlı boyalar ile istediğiniz renk tonunu yakalayabilirsiniz. Ancak boya işleminden sonra kültür taşı yüzey dokuları bir miktar kaybolabilir.

Kültür taşı temizliği nasıl yapılır?

Kültür taşı temizliği nasıl yapılır?

Arkhestone®

Uygulamasını yaptığınız ya da uygulamayı planladığınız duvar dekorasyon malzemesi olan kültür taşı temizliği nasıl yapılır? sorusunu cevaplayacağız. Kültür taşı temizlik gerektirmeyen bir dekorasyon malzemesidir. Kültür taşı uygulaması yapılmış iç mekanlarınızda temizlik amacı ile sadece mikrofiber toz tüy fırçalar kullanılabilir. Su, deterjan ya da kimyasal bir maddelerden uzak durulması tavsiye edilir. İkinci uygulama tavsiyemizde silikon esaslı su itici malzemeleridir. Bir sprey yardımıyla tüm duvar yüzeyine sıkılan su itici malzemesi kültür taşı uygulamasının havada uçuşan toz zerreciklerini yüzeyde tutunmamasını ve yağ, boya gibi kimyasalların kültür taşı uygulamasına zarar vermesini engelleyecektir. Unutmayın ki iç mekanlarında kullanmış olduğunuz ev eşyalarınız ne kadar toz alırsa kültür taşı uygulaması da o kadar toz alır, kültür taşı ürünlerimiz kendiliğinde ayrıca toz üretmez.

Kültür taşı üreticileri? Dekoratif taş üretimi?

Kültür taşı üreticileri? Dekoratif taş üretimi?

Arkhestone®

Artpietra Kültür taşı üretimi Adapazarı merkezli olarak yapmaktadır. 2000'li senelerden beri dekoratif taş üretimi yapan piyasada yer edinmiş köklü bir firmadır. Arkhestone Duvar Kaplamaları olarak dekoratif taş üretimi yapan Artpietra kültür taşı üreticisi ile İstanbul merkezli olarak çalışmaktayız. Daima en iyi kültür taşı üreticisi olabilmek adına geniş çaplı bir hizmet kadromuz ve bayi ağımızla Cafe, restaurant ve consept mağaza zincirlerine hizmet vermekteyiz.

Kültür taşı üreticileri olarak tüm Türkiye geneline hizmet vermekten gurur duymaktayız. Kültür tuğlası ve kültür taşı üretimi olarak birbirinden farklı ebat ve renklerde kültür taşı üretimi yapılmaktadır. İdialıyız; ''en iyi kültür taşı üretici firması'' kim sorusuna cevap olarak Artpietra kültür taşı markası yakıştırılmaktadır.

Arkhestone® Yeni tasarımcılar ve mimarlar geçmişin en popüler yapı malzemesi olan taşı günümüz mimarisiyle birleştirerek birçok alanda kullanmaktadır. Geçmiş zamanlardan günümüze bir zaman yolculuğu edasında farklı tarz dekorasyonlarla uyum sağlayabilen yapıları sayesinde kolayca eski dönemlerde yapılmış bir bina görüntüsü elde edebilirsiniz. Mimari çalışmalar sonucunda ister evinizde, ister bir kafe duvarında, ofisinizde ya da restoran duvarınızda olsun, isterse villa cephe kaplamalarında tercih edilir bir yapı malzemesi olmuştur.
WhatsApp
💬 Merhaba
Merhaba
Call Now Button