Tuğla Duvar Kaplama

Arkhestone Duvar Kaplamaları ; Doğal tuğlalardan kalıp alınarak beton esaslı üretimi gerçekleşen iç ve dış cephe kaplamalarında kullanılmak üzere üretilen yapı malzemesidir. İçeriğinde kansorejen madde yoktur. Fiberglass panel kaplama ürünler gibi çeşitli kimyasal ürünler barındırmaz. Koku yapmaz ve yanmaz, alev almaz. Ürünlerimiz kutular halinde ( 1 – 1,2 – 1,5 m2’lik ) satışı gerçekleşmektedir. Her dokunun köşe tuğlası mevcuttur. Hammaddesi çimento, pomza ve boya pigmentleridir. Tuğla duvar kaplama dış cephe kaplamalarının vazgeçilmez dekoratif ürünüdür.

Tuğla Duvar Kaplama Modelleri

Kaplama Tuğla Nerelerde Kullanılır

Bu yazımızda kaplama tuğla renkleri ve hangi alanlarda kullanılabilir. Biraz ondan bahsedelim. İç ve dış cephe kaplamalarında dekoratif amaçlı olarak kullanıldığı gibi ısı yalıtım özelliği de yapılara kattığı değer kadar önemlidir.

Ev dekorasyonunda Tv ünitesi arkasında, mutfak ve koridor duvar dekorasyonunda, şömine arkası duvar kaplamalarında kullanılmaktadır. Genellikle villa dış cephesinde kullanılmaktadır. Ayrıca iç mekan tasarımlarınıza ayrı bir hava katmaktadır.

Villa cephe kaplamalarında dekoratif amaçlı olarak kullanılan bu yapı malzemesi dekoratif tuğla olarak da adlandırılmaktadır. Villa cephelerinde 1. kat seviyeleri ya da su basman olarak adlandırdığımız alanlarda doğal taş duvar kaplama kullanılır. Bir villanın dış cephesine yapmış olduğunuz doğal taş duvar kaplama ile yapınıza hem farklı bir görünüm hem de yalıtım sağlayabilirsiniz.

Tuğla duvar kaplama üretim aşamasında iken içerisine katılan hammadde olarak kullanılan pomza ürünü hem hafif olmasını sağlar hem de cephenize yalıtım yapmış olursunuz. Çoğu zaman sosyal ortamlarda da karşımıza çıkmakta olan doğal taş duvar kaplama ürünlerine örnek verecek olursak Us Polo, Skechers, Süper Step gibi mağazalar en önde olan zincir mağazalarındandır. Avm, Spor salonları, Güzellik merkezleri, Cafe, Restoran zincirleri duvar kaplaması olarak tuğla duvar kaplamalarını tercih etmektedir.

 

Kültür tuğlasının tercih edilme sebepleri arasında en önemli unsur hem hafif olması hem de ürün kutular halinde teslim edilebilmesidir. Kültür tuğlası duvar kaplama modelleri arasında m2 fiyat farklılıkları vardır. En çok tercih edilen kültür tuğlası modeli old brick tuğla duvar kaplama çeşitleridir.

Tuğla Duvar Kaplama Fiyatları

Duvar dekorasyonu kültür tuğlası, Dekoratif duvar kaplama modeline, rengine ve boyutuna göre farklılık gösterebilir ancak kendi aralarında da fiyat farklılıkları vardır. Fiber panel kaplama ve Doğal tuğla olarak bilinen ürünlerden hem daha gösterişlidir. Hem de daha ekonomiktir. Koku yapmaz, insan sağlığına zarar verecek maddeler içermemektedir. Tamamen doğal ürünler kullanılarak el yapımı olarak üretimi gerçekleşmektedir. Dekoratif tuğla fiyat skalası ortalama olarak 250 TL ile 350 TL arasında değişmektedir. Metrajınıza ve uygulama yapılacak alanınıza göre de doğal taş duvar kaplama fiyatları değişmektedir. Her üründe olduğu gibi dekoratif tuğla ürünlerinde de metraj fiyat farkını ortaya çıkartmaktadır.

Tuğla duvar kaplama fiyatları düz ve köşe olarak satılmaktadır. Yapacağınız alanınızı iyi keşif ile mertaj almanız gerekmektedir. Ortalama olarak her 3 m uzunluğundaki köşe taşları ortalama 1 m2 lik alan kaplamaktadır. Tuğla duvar düz metraj hesabı yapılırken bu kullanmayı planladığınız köşe taşlarını m2 üzerinden düşmeniz gerekmektedir. Kaplama tuğla vereceğiniz siparişlerinize ortalama %10 fire payı da eklenilmesi gereken bir unsurdur.

İlginizi çekebilir. Kaplama tuğla derzi nasıl verilir? 

Proje bazlı ya da palet bazlı tuğla duvar kaplama fiyatları ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size en uygun, en hızlı ve en ekonomik çözümlerle  duvar kaplama fiyat teklifi verebiliriz. ” Artpietra Kültür tuğlaları” İstanbul Depo stok bilgisi almadan dekorasyonunuza başlamayınız.

WhatsApp
💬 Merhaba
Merhaba
Call Now Button