Doğal Tuğla, Doğal Tuğla Dokuları ve Fiyatları

Yüz yıllardır inşaatın temel malzemesi olarak kullanılan doğal tuğla, iç ve dış mekanlarımızı süslemek ve tamamen doğal bir forma sokmak için ideal bir yapı malzemesidir. Doğal tuğla dokuları ve fiyatları için bizimle irtibata geçiniz.

Doğal Tuğla, Doğal Tuğla Dokuları ve Fiyatları

İstanbul’un tarih kokan semtlerini gezerken hepimizin karşısına tuğla kaplamalı evler, villalar, kafeler, saraylar gözümüze çarpmaktadır. Mazi kokan bu yapılardan hoşlanıyorsanız. Bu dekoratif amaçlı kaplama ürünü doğal tuğlalarla tanışma zamanınız geldi demektir. Geometrik süslemeler, bitkisel motifler ve yazı kuşakları ile süslenen Selçuklu tuğla minareleri, adeta her coğrafyada farklı teknik özelliklere sahip birer mimari eserlerdir. Selçuklu mimarisinde karşımıza çıkan minarelerde yapılan tuğla malzemesi o dönemde yapılan el yapımı doğal tuğla olarak adlandırılan temel yapı malzemesidir. Belki yüz belki iki yüz yıldır ayakta duran doğal tuğla kaplı yapılar, ilk günkü gibi sağlam ve dimdik ayakta durmayı başarmışlardır. Sizlerde evinizde, ofisinizde, mağazanızda, restoran dekorasyonu tasarımlarınız da doğal tuğla dokuları ve fiyatları hakkında bilgi almadan karar vermeyin.

Doğal Tuğla, Doğal Tuğla Dokuları ve Fiyatları

Ham maddesi Kil, toprak olan doğal tuğla renk ve yapısı oluşturulurken tamamen doğal malzeme olan karışımlar kullanılmaktadır. Demir oksitlerle doğal tuğla dokuları şekillendirilmektedir. Doğal tuğla fiyatları pahalı bir ürün olmamakla birlikte, uygulandığında ömürlük bir duvar kaplaması olarak mekanlarınıza neşe katacaktır.

Her bölgenin kendisine özgü farklı yapı malzemesi vardır. Selçuklu döneminden ve Horasan, İran, gibi taşın çok zor bulunduğu coğrafyalarda ana malzeme pişmiş tuğladır. Büyük Selçuklu mimarisinde önemli bir yapı malzemesi olan tuğla, yapıları temelden tavana meydana getirirken doğal tuğla malzemesi de dekorlarda, muhtelif süslemede kullanılan unsurlardan birisi olmuştur. Zaman zaman iç ve dış dekorlarda sırlı mozaik tarzı el yapımı çiniler de kullanılmıştır. Günümüzde çok fazla üretimi olmayan bu doğal tuğla ile dekoratif tuğla duvarlar tasarlayabilirsiniz.

Tuğla inşaat mimarisine İslam fethinden sonra hakim olunmuştur. Sasani devrinde de tuğladan binalar yapılmıştı, fakat inşaatın çoğu taştandı. Tuğla hem bir konstrüksiyon elemanı ve hem de bir süsleme unsuru olarak kullanılmıştır. Horasan derzi, tuğlanın ara verdiği alanlarda devreye girmiş ve kendine özgü aksiyonu gerçekleştirmiştir. Bu malzeme hem organik çizgi ve formlar halinde geometrik ve bitkisel süslemeye zemin hazırlamış hem de doğal tuğla destekli kufi yazı alanlarının daha başarılı görünmesine imkan tanımıştır. Sizde bu yapılarda kullanılan doğal tuğla dokuları ve fiyatları hakkında bilgi almak ve duvar dekorasyonunuz da bu eski yapı malzemesi ile dekorasyonunuzu tamamlamak isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Doğal Tuğla, Doğal Tuğla Dokuları ve Fiyatları

Yapıları itibariyle farklı renk ve dokularda üretilen doğal tuğla şimdilerde kaplama tuğlası olarak mekanlara sıcaklık katmaktadır. İç mimari tasarımlarda, dekorasyon yapan tasarımcılar tarafından duvar kaplaması olarak seçilen yapı malzemesi, farklı ebat ve renklerde üretilmektedir. Doğal tuğla dokuları ve fiyatları görebilmeniz adına İstanbul ilinde ” Arkhestone Duvar Kaplamaları” olarak sizlere hizmet vermekteyiz.

Hizmet verdiğimiz yerler;
Avrupa Yakası
Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu ilçelerinde,
Anadolu Yakası
Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ilçelerinde hizmet vermekteyiz.

 

 

WhatsApp
💬 Merhaba
Merhaba
Call Now Button