Doğal Taş Duvar Kaplama | Dekoratif Kültür Taşı

Doğal taş duvar kaplama görünümlü Dekoratif kültür taşı modelleri ve proje bazlı fiyat bilgisi için iletişime geçiniz. Artpietra Kültür taşı çimento esaslı olup, doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilen duvar kaplama malzemesidir. İçerisinde pigment, renklendirici, çimento, katkı maddesi bulunmaktadır.

Dekoratif kültür taşı doku ve renkleri için tıklayınız.

Doğal Taş Duvar Kaplama | Dekoratif Kültür Taşı Amorfo

Doğal Taş Duvar Kaplama | Dekoratif Kültür Taşı Pizzara

Doğal Taş Duvar Kaplama | Dekoratif Kültür Taşı Roca

Doğal Taş Duvar Kaplama | Dekoratif Kültür Taşı Montuno

Doğal Taş Duvar Kaplama | Dekoratif Kültür Taşı Corte

Doğal Taş Duvar Kaplama | Dekoratif Kültür Taşı Rio

Doğal Taş Duvar Kaplama | Dekoratif Kültür Taşı

İç ve dış cephe kaplamalarında kullanılmakta olan doğal taş duvar kaplama ve dekoratif kültür taşı olarak adlandırılan çimento esaslı olarak üretimi gerçekleştirilen bu ürün içeriğinde tamamen doğal malzemeler barındırmaktadır. Fiberglas ürünlerle kıyaslanmamalıdır. Dekoratif kültür taşı doğada bulunan doğal taş hammaddesinin kalıplara dökülerek çoğaltılma sistemi ile üretilmektedir. Üretiminden argesine tüm aşamalarda hassas ve bilinçli bir şekilde çalışılmaktadır. Eski yapılarda kullanılan doğal taş günümüz mimarisine kültür taşı, dekoratif taş ya da dökme taş kaplama olarak adlandırılan ürünler tercih edilmektedir. Hem doğal taş duvar kaplama ürünlerinden fiyat kıyaslamasında ekonomiktir hem de ağırlık bakımından cepheleriniz de gereksiz yük vermeyecektir. Dekoratif kültür taşı uygulama konusunda da doğal taş duvar kaplama malzemelerine kıyasla daha hızlı bir biçimde uygulanmaktadır.

Doğal Taş Duvar Kaplama | Dekoratif Kültür Taşı

Dekoratif kültür taşı ülkemizde 2000’li senelerin başından itibaren kullanılmaktadır. Hem iç mekan tasarımlarında hem de dış cephe kaplama uygulamalarında kullanılmakta olan dekoratif kültür taşı metrajlı projeleriniz için istenilen renk seçenekleri ile dökümünü gerçekleştirmekteyiz. Dış cephe projelerinde tercih edilen bir ürün olmuştur. Ayrıca Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Güzellik Merkezi, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur. Çoğu zaman sosyal hayatımızda dekoratif kültür taşı kaplaması yapılmış bir çok mekana gideriz, ama ilk görünüşte doğal taş duvar kaplama gibi görünen bu yapı malzemesi fabrikalarda üretimi yapılan bir yapı malzemesidir. Doğal taş duvar kaplama gerçek anlamda zahmetli ve bir o kadar da maliyetli bir malzemedir.

Dekoratif görüntüsüyle mükemmel bir tarz yaratan doğal taş, evlerde, iş yerlerinde, hotellerde, restoranlarda kullanılarak çok şık bir tarz oluşturmaktadır. Doğal taşın görsel olarak ne kadar büyüleyici olduğu yüzyıllar öncesinden keşfedilmiştir. Doğal bir çekiciliği olan taşın mimaride kullanılmaya başlamasıyla, yaşam alanlarımızın her yerinde doğal taş yer bulmaktadır. Dona-çözülmelerde çatlama olmaz. Darbeye karşı dayanıklılığı, havadan ve nemden etkilenmemesi yaşam alanlarında çok tercih edilmesinde etkilidir. İç dekorasyonda da, dış dekorasyonda son derece kullanışlıdır. İç dekorasyonda doğal olması ve içeriğinde kimyasal madde bulunmaması doğal taş efsanesini sağlıkla buluşturmaktadır. Kanserojen madde içermemesi, insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratmayan bir özelliğidir. Isı yalıtımı ve estetik görünümün güzelliği ile dış cephe kaplamalarında son derece güzel bir hava oluşturmaktadır. Hangimiz istemez ki bu eşsiz görüntüye sahip olmak. Doğal taş duvar kaplama ile ihtişamlı bir konak ya da villa da oturmak.

Dekoratif kültür taşı

Nelere dikkat edilmeli

Dekoratif kültür taşı kaplaması yapılırken, ilk önce duvarın ölçüsü alınmalıdır. Duvar ölçüsünden biraz daha fazla taş alınırsa, taş kesimi yapıldığında sıkıntı yaşanmaz. Taşları yapıştırmadan önce havalandırmak doğru olacaktır. Taraklı mala yardımıyla yapıştırıcı duvara sürülür ve taşlar özenle yapıştırılır. Dekoratif kültür taşları dizilirken arada boşluk olmazsa derz kullanılmamaktadır. Dekoratif kültür taşı ebatları farklı olması nedeniyle, aynı renk tutturulamayabilir. Bu nedenle yakın renkteki taşlar yan yana dizilerek, hoş bir görüntü elde edilebilmektedir. Fazlalık olması durumunda kesim yapılarak, fazlalıklar atılabilir. Kesim işlemiyle istenilen boyutlara ulaşılabilmektedir. Çok kolay bir uygulama olmadır, ancak dikkatli yapılması gereklidir.

Dekoratif kültür taşı ile duvarlarınızı kaplamak mı istiyorsunuz ? Sıradan duvarlarınızdan mı sıkıldınız ? Tam aradığınız yerdesiniz işinde profesyonel bir ekip ve kaliteli ürünlerle yaşam alanlarınıza değer katmaya hazırız.

WhatsApp
💬 Merhaba
Merhaba
Call Now Button