Artpietra Kültür Taşı

Arkhestone; Artpietra Kültür Taşı, Dekoratif taş çimento esaslı olup, doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilen duvar kaplama malzemesidir. İçerisinde pigment, renklendirici, çimento, katkı maddesi bulunmaktadır. Tüm iç mimari ve Dış cephe projelerinizde kullanabileceğiniz bu ürün dekoratif amaçlı olarak iç ve dış mekanlarınız da dekoratif kültür tuğlası kaplama olarak kullanılmaktadır. Tüm ısı yalıtım malzemelerinin üzerine rahatlıkla uygulama yapılabilmektedir. Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Güzellik Merkezi, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur. Artpietra Kültür Taşı, Dekoratif taş ve çeşitleri ile ilgili bizi arayınız…
Artpietra Kültür Taşı Doku ve Renkler için tıklayınız...

Artpietra Kültür Taşı?

Artpietra kültür taşı imalatı beton esaslı bir dekorasyon malzemesidir. 1'er metrekare kutular halinde son kullanıcıya teslim edilmekte olan Artpietra kültür taşı ortalama m2 ağırlığı 45-50 kg civarındadır. Mimar ve iç mimarlar tarafından en çok tercih edilen duvar dekorasyon malzemesi olan kültür taşı Türkiye pazarına 2000 li senelerden sonra gelmiştir. Kimi zaman bir mağazanın vitrinini süslemekte olan kültür taşı, Villa cephe kaplaması olarak ta karşımıza çıkmaktadır. Cafe'de arkadaşlarımızla sohbet ederken yaslandığımız duvar kaplaması gerçekçiliği sayesinde doğal taş duvar sanılmaktadır.

Artpietra Kültür Taşı Hakkında

Türkiye' de kültür taşı 2000' li senelerin başlarında karşımıza çıkmıştır. Artpietra kültür taşı, dekoratif taş ya da doğal taş olarak ta adlandırılmaktadır. Bahçe duvarlarında, şömine duvarlarında vb. alanlarda sıklıkla karşımıza çıkan taş duvar kaplama ile dekorasyon anlayışınızın değiştirebilirsiniz. Görsellik açısından doğal taşlardan hiçbir farkı olmayan kültür taşı, taş duvar kaplama malzemelerinde aranan bir yapı malzemesi olmuştur. Artpietra kültür taşı uygulaması İç ve dış cephe kaplama, cafe, restorant duvar kaplaması ve Tv ünitesi arkasına dekorasyon olarak en çok tercih edilen yapı malzemesidir.
Kültür taşı modelleri ve farklı dokularıyla kafeterya duvarları, lokanta duvarları, otel duvarları, hastane duvarları, okul duvarları, bahçe duvarları, şömine, tv ünitesi arkası, dış cephe taş kaplama gibi her türlü mekanlarda kullanarak ortama sıcak bir hava katabilirsiniz. Kültür taşı modelleri renkleri solma yapmaz. Taş duvar kaplaması ile dekore edilmiş duvarlarınızda, eskitme taş duvar esintisinin içerisinde nostaljik dokularıyla, farklı ton ve renklerle üretilen dekoratif kültür taşı modellerinde seçim yaparken iç dekorasyonda kullanılan görsel materyallere dikkat etmeniz gerekmektedir.
Şimdi bu duvar dekorasyonu kaplama malzemesi olan kültür taşı nedir? Birazda ondan bahsedelim...

Kültür Taşı nedir?


Artpietra kültür taşı nedir Artpietra Kültür taşı nedir ; çimento esaslı olup, doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilen duvar kaplama malzemesidir. İçerisinde pigment, renklendirici, çimento, katkı maddesi bulunmaktadır. Doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilen kültür taşı imalatı sanıldığı kadar basit değildir. Doğanın vermiş olduğu nimetlerden birisi olarak sayılan doğal taş tozu haline getirilir. Çimento, esas olarak, doğal kalker taşları ve kil karışımının yüksek sıcaklıkta ısıtıldıktan sonra öğütülmesi ile elde edilen hidrolik bir bağlayıcı malzeme olarak tanımlanır. Hidrolik bağlayıcı maddeler, su ile reaksiyonu sonucu sert bir kütle oluşturduktan sonra su içerisinde dağılmayan, sertliğini ve mukavemetini muhafaza eden veya artıran bağlayıcı maddelerdir.

Çimento ile harç ve beton gibi çimentolu ürünler insanoğlunun geçmişte en fazla kullandığı ve gelecekte en fazla kullanacağı yapı malzemesi olmakla beraber aynı zamanda en fazla küçümsenen ve özellikleri en az bilinen malzemelerdir. Belki de bunun nedeni ilk bakıştaki basit görünümleri ve kolay sanılan üretimleridir. Artpietra kültür taşı üretiminde olmazsa olmazı iyi bir çimentodur. İyi bir kültür taşı nedir sorusunun cevabı içeriğinde gizlidir.
Artpietra kültür taşı 2. ham maddesi kumdur. Kum; silisli kütlelerin, doğal taşların, doğal etkenlerle parçalanarak ufalanmasından ya da doğal taş yani kayaların parçalanmasıyla oluşan, genellikle kuvars esaslı granüllü malzemedir. Kültür taşı üretiminde kullanılacak kum hassas bir şekilde seçilmelidir. İçeriğinde kireç barınmamalı aksi takdirde üretilen kültür taşı zamanla terleme yaptıkça kusacaktır. Kültür taşı kullanılan ham maddeler gereği su emme oranı yüksek yapı malzemeleridir. Kum ve çimento ile üretilen kültür taşı dış mekanlarda hava şartlarına maruz kaldıkça suyu emecek ve bahar aylarında emilen su terleme yaparak dışa vuracaktır.
Kültür taşı üretiminde kullanılan boya pigmentleri toz halinde çimento ve diğer ham madde karışımlarıyla karıştırılır. Kültür taşı üretiminde kullanılan boya pigmentleri belli reçetelerle çimento ve kum ile harmanlanır.

Kültür Taşı metrekare fiyatı


Arkhestone; Kültür taşı uygulaması ile ilgili öncelikle yapılacak yüzey ve uygulama alanı keşfi yapılması gerekmektedir. Kültür taşı uygulama yapılacak alan belirlenirken mekanın genişliği ve uygulama yapılacak alanın içerisindeki dekorasyonda göz önünde bulundurulmalıdır. Kültür Taşı metrekare fiyatı ortalama olarak 90 TL ile 130 TL arasında değişmektedir. Doğal taş duvar kaplamalarına kıyasla kültür taşı metrekare fiyatları daha ekonomiktir. Doğal taş duvar uygulamasına kıyasla kültür taşı fiyatları uygulama kolaylığı da günümüz şartlarına göre önemli bir unsurdur.

Kültür Taşı m2 fiyatı

Kültür taşı m2 fiyatı hesaplarken uygulamada oluşabilecek fire payı da hesaplanması gerekmektedir. Yığma olarak yapılacak olan kültür taşı firesi ortalama olarak % 15-18 civarında olacaktır. Kültür taşı paketleme işlemi yapılırken 1,5 cm derz boşluğu hesaplanarak kutulama yapıldığını bilmenizi isteriz. Kültür taşı m2 fiyatı kutu ağırlığı ortalama olarak 45-50 kg civarındadır. Kültür taşı ile iç dekorasyonunuz da tv ünitesi arkasına taş duvar kaplama uygulaması evinizin ya da iç dekorasyonunuz da değer katacaktır.
Kültür taşı ürünleri ile ilgili İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa yakası olarak hizmet vermekteyiz. İstanbul dışı bölgeler için ürün yönlendirme yapılmakta olup, ambar ya da kargo anlaşmalarımızdan faydalanabilirsiniz.

Kültür Taşı Uygulama

Kültür taşı uygulaması için öncelikle çalışacağınız alanı ölçerek başlayın. Ardından kültür taşı uygulaması yapılacak alanınızın m2 sine uygun yapıştırıcı ve derz temin etmeniz gerekmektedir. Öncelikle kullanacağınız kültür taşını seçmeden üzerinde kültür taşı uygulaması yapılacak yüzeyin hazırlanması gerekmektedir. Bu, son dokunuşlarla hazır olduğunuzda kültür taşı uygulamasına başlayabilirsiniz.

Duvar dekorasyonunu da bir yenilik yapmak istiyorsunuz ? Sıradanlıktan uzak ve iç mimari dekorasyonunuz da kültür taşı uygulaması yapmaya karar verdiniz. Yapılacak olan kültür taşı uygulaması ile ilgili hiçbir fikriniz ve tecrübeniz yok. O zaman Kültür taşı uygulaması ile ilgili tecrübeli kişilerden yardım almanız gerekmektedir. Kültür Taşı uygulaması iç ve dış mekan taş duvar kaplaması konusunda 15 senelik tecrübemizle hizmet verdiğimiz referanslarımızla en iyi tasarım ve dekorasyon bilgilerimizle Arkhestone Duvar Kaplamaları olarak bu konudaki tecrübelerimizi size aktarabiliriz.

Kültür Taşı ;Tüm konut, villa, idari, kamu, banka, okul, kolej, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Alışveriş Merkezi, Otel, Kafe, Pastane, Bar, Gece Kulübü, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Kuaför, Güzellik Merkezi, Ofis, Büro, iş yerlerinde, tatil köylerinde, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında kullanılan kültür taşı uygulaması ile farklı ambianslar tasarlayıp ortamı sıcak bir hale dönüştürebilirsiniz.
WhatsApp
💬 Merhaba
Merhaba
Call Now Button